BMW 5 + Optimum Opticoat 2.0

37

Dzisiaj przy okazji prezentacji prac nad klasycznym modelem BMW przedstawię opis powłoki firmy Optimum czyli Opti-coat 2.0.

Auto przyjechało do mnie na odświeżenie i zabezpieczenie lakieru, przy okazji wykonałem tez kilka prac kosmetycznych w komorze silnika oraz oczyszczenie felg i nadkoli. Na początek przy okazji mycia oczyszczone zostało wygłuszenie komory silnika. Następne w kolejności było nadwozie oraz detale i na koniec glinkowanie.

Następnie przyszła kolej na zdjęcie felg, deironizację, oczyszczenie z osadów oraz oczyszczenie i zabezpieczenie nadkoli.

Po tych zabiegach przystąpiłem do inspekcji lakieru i odświeżenia. Lakier posiadał nieznaczną ilość rysy wynikających z normalnego użytkowania oraz kilka utlenień wynikających ze znacznego już wieku samochodu. Po odświeżeniu i odtłuszczeniu lakieru, wypolerowane zostały lampy tylne a na szyby nałożona powłoka hydrofobowa Gtechniq.

Po tych czynnościach mogłem przystąpić do aplikacji powłoki ceramicznej Opti-coat 2.0. Kilka słów o produkcie, w zestawie otrzymujemy strzykawkę z produktem oraz aplikator do nakładania.

27

Producent zaleca przetarcie lakieru roztworem alkoholu a następnie aplikację panel po panelu. Produkt nakładamy gąbkowym aplikatorem stosując metodę na krzyż, dosłownie kilka kropel wystarczy na cały panel. Na lakierze zostaje delikatna smuga która po chwili odparuje a pozostałości docieramy delikatnie mikrofibrą po upływie kilku minut. Powłoką nakładać możemy na wszystkie powierzchnie oprócz szkła. W prezentowanym aucie zaaplikowałem ją na wszystkie możliwe elementy czyli matowe progi i słupki drzwiowe, listwy chromowane, klamki, grill plastikowy, dokładka pod zderzakiem. Po wygrzaniu auto odstało 24 godziny po czym było gotowe do wyjazdu. Wizualnie powłoka bardzo mocno podbija połysk, trudno mówić natomiast o głębi odbicia na srebrnym aucie, jednak na innych kolorach była na wysokim poziomie co przedstawię w kolejnej relacji. Na powłokę można nakładać woski a najlepszym rozwiązaniem będzie Opti-seal z tej samej firmy który bardzo mocno podbije kolor lakieru i delikatnie go przyciemni oraz zwiększy hydrofobowość. Dodatkowe produkty nakładać najlepiej po upływie 24 h. Goła powłoka dość specyficznie zrzuca wodę, nie kropelkuje mocno, raczej dąży do zrzucenia jak największej ilości wody z lakieru, mocno oczkuje i spływa taflami.

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *