Odplamiacze, jak i w jakim celu należy jest stosować?

W ofercie autodetailingshop.pl pojawiły się nowe produkty czyli odplamiacze firmy Tersus z serii SR. Wiele osób zastanawia się czy warto je stosować i do czego służą. W kilku słowach postaram się przybliżyć trzy najpopularniejsze produkty.

SR201 MegaGel to cytrusowy odplamiacz w formie  żelu.  Jest to naturalny rozpuszczalnik usuwający tłuste plamy ze smoły smarów, kleju, olejów, niektórych rodzajów tuszu. Doskonale radzi sobie również ze starymi, wtartymi gumami do żucia. MegaGel nakłada się bezpośrednio na plamę kilka minut przed płukaniem ekstrakcyjnym. Zalecane jest wtarcie produktu plamę za pomocą szczotki z miękkiego włosia. Szczególnie przydatny do aut z jasną tapicerką ze starymi, zleżałymi plamami.

 

SR105 SpotAway usuwa plamy i zapachy pochodzenia zwierzęcego – rozlane napoje, sok z jagód, krew, kawa, soki owocowe, cola, kosmetyki, produkty mleczne, trawa, sosy, keczup, musz­tarda, olej, plamy zwierzęce, sos spaghetti, herbata, uryna, wymiociny i wino. Produkt rozpyla się bezpośrednio na plamę za pomocą miękkiej szczotki przed płukaniem ekstrakcyjnym.

 

SR106 Protein Spotter silny odplamiacz ukierunkowany na plamy białkowye (wymiociny, krew, plamy spożywcze) oraz wina. Bezpieczny dla wszystkich włókien nadających się do czyszczenia wodnego. Produkt rozpyla się bezpośrednio na plamę za pomocą miękkiej szczotki przed płukaniem ekstrakcyjnym.

 


Jaki jest cel stosowania odplamiaczy? Przede wszystkim są to produkty mocno ukierunkowane na poszczególne typy plam. Wspomagają działanie produktów typu prespray i można je stosować uzupełnienie np.: produktu PR101. Pozwala to na uzyskanie lepszego efektu w krótszym czasie, poza tym odplamiacze często niwelują konieczność stosowania poprawek oszczędzamy w ten sposób na czas i zmniejszamy koszty energii spożytkowanej na działanie maszyn piorących. Ponieważ nie każdy zakład zajmujący się czyszczeniem dywanów lub tapicerek posiada kilka rodzajów prespray-ów (np: standardowy + enzymatyczny + traffic lane) odplamiacze są ciekawą propozycją uzupełnienia rozsądnym kosztem naszego arsenału produktów. Oczywiście należy pamiętać o umiarze i ostrożności przy stosowaniu produktów gdyż ich pH w niektórych przypadkach dochodzi do wartości 10 i więcej (uwaga na produkty wełniane i z podwyższonym ryzykiem migracji kolorów). Jeśli nie jesteśmy pewni co do tego czy produkt nie zaszkodzi, przeprowadźmy próbę w niewidocznym miejscu, uszkodzenia zdarzają się niezmiernie rzadko (w tapicerkach samochodowych wręcz są niespotykane) i z reguły są wynikiem użycia nadmiernej ilości produktu.

 http://www.autodetailingshop.pl/Pranie_tapicerek-k123-0-3-default.html

autor: K. GAJEWSKI „KANAR”

 

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *