ValetPRO Heavy Duty Carpet Cleaner – test produktu

Za przesłanie próbki do testów (o pojemności 1 litra ;)) dziękuję firmie Excede.
Bohaterem testu jest produkt ValetPRO Heavy Duty Carpet Clenaer, poniżej krótki opis zaczerpnięty ze strony importera.

Skuteczny, profesjonalny detergent zaprojektowany do użycia w ekstraktorach, jak i pracy ręcznej. Specjalnie opracowana formuła szybko penetruje i oddziela bród od włókna, dzięki czemu pranie jest znacznie szybsze i łatwiejsze. Prawdopodobnie jest to najszybciej działający preparat do prania tapicerki i dywanów na rynku.
Na mocne zabrudzenia.

Może być użyty do czyszczenia sztucznych włókien, szczególnie tapicerek samochodowych, dywanów i wykładzin na ścieżkach i ciągach komunikacyjnych.
Formuła przyśpieszająca osuszanie.

Rozcieńcz w ciepłej lub zimnej wodzie w stosunku 1:80, spryskaj czyszczoną powierzchnię, a następnie zbierz za pomocą ekstraktora. Upewnij się, że zebrałeś tak dużo ekstrakcji z czyszczonej powierzchni, jak to tylko możliwe, aby skrócić czas osuszania.

Jako pre-spray lub do punktowego usuwania plam użyj rozcieńczonego 1:10. Spryskaj zabrudzoną powierzchnię, przetrzyj i przepłucz pozostały płyn ekstraktorem.

Sprzęt na którym był testowany produkt to popularny Karcher Puzzi 200.
Obiekt testowy to fotele które zakupiłem do własnego auta. Stan jak widać na fotach, pranie im się przydało 😉 Fotele były bardzo brudne i miały liczne plamy które powstały na skutek zmoczenia bardzo mocno zakurzonego materiału.

 

 

Po odkurzeniu foteli rozcieńczyłem produkt w stosunku 1:10 z ciepłą wodą i użyłem jak prepsray, roztwór został wtarty za pomocą szczotki.

Następnym krokiem były rozcieńczenie produktu do maszyny ekstrakcyjnej w proporcji 1:80 czyli poszło około 100 ml na 8 litrów wody (ciepłej), w międzyczasie prespray działał na fotelach. Poniżej kilka zdjęć z procesu ekstrakcji.

I kilka zdjęć efektu końcowego 

Kilka słów na podsumowanie. Produkt jak najbardziej się sprawdził, udało mi się usunąć wszystkie plamy i doprowadzić fotele do stanu takiego jak chciałem czyli prawie idealnego. Zapach przyjemny, podczas natrysku dyszą lekko się spienia i nie przelewa się przez materiał czyli komfort pracy jak z profesjonalnym środkiem do pranie mechanicznego tekstyliów. Oczywiście chemią której używam na co dzień zrobiłbym to szybciej (wszystko zajęło mi około 40 minut) osiągając taki sam efekt, jednak nie każdego stać lub nie każdy potrzebuje kupować wiadra chemii na prywatny użytek. Tu heavy duty wydaje się być idealnym substytutem dającym efekt końcowy na wysokim poziomie, za rozsądną cenę możemy kupić litr produktu który w teorii powinien starczyć na 80 litrów roztworu roboczego.

Wybaczcie za słabą jakość zdjęć ale test był wykonany spontanicznie po rozpakowaniu przesyłki z fotelami 😀

Bookmark the permalink.

11 Comments

 1. Efekt całkiem zacny, a jak z eliminacją zapachów?

  • W tym przypadku nie było żadnego problemu z nieprzyjemnymi zapachami pochodzenia organicznego. Jak coś takiego jest na aucie to wcześniej profilaktycznie używam enzyme odour eater lub prespray enzymatyczny. Dużo zależy od pochodzenia zapachu i od tego zależy też dobór środka. Bywa, że chemia nie pomaga i trzeba użyć np ozonowania.

 2. Wspominasz o pracy ręcznej. Chodzi Ci o punktowe mycie plam czy też nadaje się do odświeżenia całej tapicerki (bez ekstraktora)? Jeżeli ręcznie to jak to stosować?

 3. Początek tekstu jest skopiowany z opisu producenta, chodzi o punktowe usuwanie plam. Dość ciężko odświeżyć tapicerkę bez ekstraktora, chyba, że mamy do dyspozycji odkurzacz typu mokro/sucho. W tym przypadku natryskujemy roztwór na tapicerkę za pomocą opryskiwacza, szczotkujemy materiał a następnie odsysamy za pomocą odkurzacza.

 4. a jak zrbimy prespray to czym pluczemy? a jak ekstrakcja to pierzemy bezposrednio po spryskaniu czy spryskujemy i odciagamy calosc/ jak jest lepiej?

  • Jako prespray rozrabiasz wg. instrukcji 1:10 i za pomocą opryskiwacza nanosisz na tapicerkę i wcierasz szczotką. Wypłukujesz również za pomocą tego samego produktu ale w rozcieńczeniu 1:80.

   Kolejność pracy:

   – Natrysk presprayu
   – szczotkowanie i odczekanie 10-15 min
   – płukanie za pomocą ekstraktora

 5. Ja do czyszczenia tapicerki uzywam cały czas i uzywałem Rm760 ewentualnie środek ze stajni Kenotek… Czasem wystarczy dać dwukrotne stężenie i nie ma opcji, żeby nie zszedł brud.Niezaleznie co by to było – chyba, ze krew. Szczotki nie uzywam i nie polecam z tego względu , że trzeba wiedzieć jaką dobrać twardość…. no i nigdy na sucho bo większośc użytkownikow ze nic złego nie zrobią…w efekcie końcowym tapicerka wygląda jak pies który zmienia sierść. Najlepiej jest prać w temperaturach dodatnich + 10-15 i najlepiej wietrzne pogody w przypadku smrodu w samochodach… daje to bardzo dużo anajwazniejsze ze jest to najtansza metoda… jak nie pomoże ostatecznie ozonowanie.

 6. Do odkurzacza jak najbardziej, niestety ręcznie ciężko uzyskać taki efekt.

 7. Pomóżcie jestem nowy i zielony w temacie jaki środek kupić (poczatkujacy)do prania tapicerki aby dobrze pral (odkurzacz puzzi10/1)i oczywiście aby klijeci wrócili lub polecili mnie dalej

 8. Witam
  A mozesz zdradzić jakich profesjonalnych środków uzywasz do prespray o ekstrakcji???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *