Wolf’s Chemicals Body Wrap

IMG_7994

Wiosna się zbliża wielkimi krokami, więc czas przetestować kolejne produkty. Tym razem jest to aktualnie dość mało popularny produkt pochodzący z … Węgier.

Body Wrap bo o nim mowa to wosk syntetyczny w postaci płynnej. Według producenta produkt jest trwał, mocno hydrofobowy i ułatwia oczyszczanie lakieru. Aplikacja była bardzo prosta, próbowałem zarówno aplikatorem gąbkowy jak i gładką mikrofibrą. Produkt bez problemu rozprowadzał się lakierze, w czasie nakładania jest mało widoczny tworząc przezroczysty film który po jakimś czasie praktycznie znika. Po kilkunastu minutach wystarczy delikatnie wypolerować mikrofibrą element aby uzyskać idealny panel. Nawet na elementach na których specjalnie nałożyłem bardzo grubą warstwę dotarcie nie sprawiało problemów. Na szybach docieranie było delikatnie trudniejsze i widać było smużenie które się pojawiało po kilkunasty minutach ale ponieważ to wosk a nie produkt do szyb nie uważam tego za wadę 😉 Na całe auto zużyłem niewielką ilość, butelka z pewnością wystarczy na kilkanaście aplikacji. Efekt wizualny rewelacja, takiej szklistości nie było na tym lakierze nawet po powłokach kwarcowych.

Po 24 godzinach od aplikacji przeprowadziłem testy hydrofobowości. Kropelki ładne i kształtne, jednak nie tak idealnie okrągłe jak po woskach klasy wyższej, na poziomie dobrej hybrydy.

 IMG_7985

Za to zrzut wody niesamowity, zwarty strumień praktycznie całkowicie spływał z lakieru. Strumień rozproszony tworzył ładne tracki którymi woda spływała bardzo szybko. Za pomocą strumienia rozproszonego zalanie elementu wodą jest niemożliwe. Zobaczymy jak będzie z trwałością.


 

 

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *